» » Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis - Povilas Pilinka
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 387
  • Autorius: Ugnė
  • Data: 8-05-2024, 08:31
8-05-2024, 08:31

Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis - Povilas Pilinka

Kategorija: Naujienos

Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis - Povilas Pilinka
Šiame „Dvyliktame Biliūnkalnio laiptelyje“ pokalbis su šmaikščiu ir iškalbingu bei visiems gerai žinomu abiturientu - Povilu Pilinka!

Apibūdink save tavo pavardės raidėmis.
P – pienas
I – įdomus
L – Lietuva
I – istorija
N - nu šaunus
K – Kernagis
A – atidėliojantis

Kokius dalykus turi padaryti mokiniai per ketverius metus buvimo biliūnkėj, kad užsitarnautų Jono Biliūno gimnazijos gimnazisto vardą?
Nu, tikriausiai tai turi išlaikyti egzaminus. Tada turėti kažkokį beef‘ą(angl; konfliktas, nesutarimas) su mokytojais, nes visą laiką iš to įdomi istorija išeina, žinot, visaip ten būna. Šiaip, nebūtinai turi pabaigti mokyklą: turiu porą draugų, kurie metus pasimokė biliūne ir sako, kad „vis tiek biliūnietis esu“. Nu tai va, reikia pasipykti su kuratore dėl n raidžių. Gali būti biliūnietis kaip sriuba: į vandenį reikia bulvių, reikia pasipykti ir biški nesąmonių padaryti, įdėti savo indėlį į mokyklą. Reikia padaryti mokymąsi įdomų, ne tik žiūrėti į mokyklą, kad ten ateini, mokaisi ir viskas. Galima pasilinksminti. Aišku, nenervuojant mokytojų labai. Galima kiek panervuoti , bet reikia jausti ribas.

Išskirk tris mokytojus, tačiau vienas iš jų turi būti Prometėjas, kitas Selmas iš K. Donelaičio „Metai“, trečias- Liudas Vasaris.
Hmm, Prometėjas- mokytoja Renata Miškinienė. Net keista kartais ją mokytoja vadinti, bet su ja artimiausias ryšys yra. Prometėjas dėl to, kad ji daug žmonių įkvepia kurti, atsiverti, į vidų ugnį atneša. Liudas Vasaris...Tylus mokytojas...Regina Pipirienė, nes ji visą laiką labai gerų apmąstymų turi, bet ji moka ir pasireikšti labai ryškiai, ypač jei nesąmones per rašinį padarei, tai ji tikrai netylės. Prieš klasę pasakys, kad durnelis esi. O Selmas - K. Morkūnas gal? Nuoširdus mokytojas, jei darai kažką, tau padeda, jei nedarai-nepyksta labai ant tavęs. Nu, man tiesiog gal Morkūnas labiausiai susijęs su pačiu kūriniu(juokiasi). Čia ne įžeidimas. Man patinka Morkūnas, man patiko pas jį mokytis. Mokytojau, nepriimkite to kaip įžeidimo.

Kokios „gyvenimiškos“ pamokos reiktų gimnazijoje?
Galbūt psichologijos pamokų trūksta, nes reikia šios profesijos, o kažkaip biliūne, atrodo, kad net nėra tokio dalyko kaip psichologija. Paaugliui viena iš didžiausių problemų yra suprasti save, ką jis jaučia ir ko jis nejaučia.

„Youtube“ platformoje atsirado vaizdo įrašas pavadinimu „Medis“. Pats visų klausinėjai, ko jiems reiktų vietoje nukirsto Biliūno medžio, tačiau neišgirdome tavo nuomonės. Ko tau reikia vietoj nukirsto medžio?
Man labai patiko, kaip kažkas paminėjo, kad kažkokį darželį galima padaryti. Šiaip ir pats medis, jeigu kažkokį naują atsodintų, irgi labai faina būtų. Dabar tai išviso nieko nėra, tai bet ką, svarbu, kad nebūtų tuščia.

Per šimtadienį tave galėjome pamatyti kaip žveją. Įsivaizduok, kad mokyklos akvariume pagauni stebuklingą mokytojo Pilkausko karosiuką ir jis galėtų išpildyti tavo tris norus. Kokie būtų tie trys norai?
Žinai, aš labai norėčiau tokio dalyko, kur tu užmiegi, ane, bet tu visą laiką pamiegi 8 valandas. Iš kažkur tas laikas atsiranda. Tau reikia keltis už 4 valandų, bet tu išmiegi 8 valandas. Toks magiškas laikas būtų kietai. Teleportuotis norėčiau visai. Pagalvočiau apie kažkokią vietą ir nusiteleportuočiau kažkur. Manau, žiauriai daug laiko sutaupyčiau. Norėčiau, kad galinėje kišenėje visą laiką būtų vienas euras. Bet tik vienas, ne daugiau. Kad galėčiau vasarą ledų nusipirkti, o daug pinigų prašyti yra nesąmonė.

Mūsų gimnazijoje lankėsi prezidentas Gitanas Nausėda. Po jo ir mero kalbos pamatėme, kaip Povilas eina į sceną sakyti savo kalbos. Ar tu galėtum papasakoti, kaip jauteisi tuo metu?
Bijojau, labai drebėjau visas prieš tai, bet su jauduliu toks dalykas, kad labiausiai bijai prieš patį įvykį. Aišku, aš tą kalbą kaliau kaip poterius kokius, kartojausi savo mintyse, kaip ir nieko neužmiršau. Kai atsisėdau į kėdę, gavau pasitikėjimo. Atkaliau, ką norėjau pasakiau ir viskas. Aišku, ta baimė tai milžiniška buvo, toj pačioj kėdėj šnekėti po prezidento. Neeilinė diena.

O kaip tau pavyksta susidoroti su stresu?
Aš laikausi tokios stoikų filosofijos susidorojant su problemomis. Aš jaudinuosi dėl to, kad man reiks prieš prezidentą kalbėti, bet ką aš galiu pakeisti? Aš tiesiog galiu gerai išmokti kalbą. Viskas, čia mano jėgose, ką galiu padaryti. Neapsimoka jaudintis dėl tokių dalykų, kurių tu negali pakeisti. Visuose gyvenimo aspektuose man tai padeda. Ta problema virš mano jėgų, bet aš vis tiek darau, ką galiu, bet jei negali nieko pakeisti, tai tas jaudinimasis dėl nieko, nieko niekam gero neatneš. Man tas padeda. O šiaip pasiruošimas. Daug daug ruoštis, padeda.

Kiek laiko ruošeisi tai kalbai?
Nu iš vakaro pasirašiau(juokiasi). Aš ten brainstorminau, susidėliojau. O paskui visur vaikščiodamas, mintyse viską sau kartojausi.

Kai buvo Mokytojų diena, tu pats pasimatavai mokytojo profesiją ir kažką virei su mokiniais. Ar būtų galima kažkada atrasti tai naujoje bendrovėje „Atodanga“ meniu?
Aš nemanau, kad tai būtų labai legalu iš tikro. Gal reikėtų atidaryti Juodąją Rinką tokiems produktams. Direktore, aš nieko nelegalaus nedariau su jūsų mokiniais, viskas buvo teisėta, nieko ten blogo nebuvo. Bet kažkada, Ugne, vasarą susisiek.

Dar tęsiant apie Mokytojų dieną, nekilo jokių minčių, kad „čia visai lengvai, aš galėčiau“?
Kilo, kilo. Aš turėjau tokią idėją, profesijos linkme, kad būti mokytoju. Aš galvoju, kad būčiau geras mokytojas, bet kantrybės visai neturėčiau ir su tais mažais vaikais vargas būtų. Nebent vyresnius galbūt? Buvo mintis istorija, bet istorijos mokytojų labai daug. Galvojau apie matematiką ir fiziką, nes yra trūkumas ir pusė velnio einasi šitie dalykai.

Tai lietuvių kalba...
Ne, ne, ne, tik ne lietuvių kalba. Bet kurį galėčiau, bet tik ne lietuvių kalbą. Aš galbūt galėčiau išnagrinėti tuos kūrinius, bet su rašyba... Mokiniai už mane jau šeštoje klasėje taisyklingiau rašo.

Užsiminei apie istoriją. Skaitytojams - Povilas turi istorikę mamą. Su kokia istorine asmenybe norėtum susitikti?
Oo, iš lietuvių norėčiau su Kaziu Griniumi, visai fainai būtų. Jis, mano nuomone, geriausias tarpukario prezidentas buvo, bet jam, deja, nepasisekė. O apskritai, tai norėčiau su Diogenu susitikti, nes Diogenas labai man įdomus žmogus, didis filosofas. Norėčiau pakalbėti su juo apie gyvenimą nors, tikriausiai, jam visiškai nesvarbu būtų ant manęs.

Paskutinis klausimas, palinkėk kažką gimnazistams, bet naudok lietuvių liaudies patarlę.
Neperšokęs balos nesakyk op. Tai va čia mokslams, tik išlaikęs egzaminus gali sakyti, kad išlaikei egzaminus.

Povilą kalbino Ugnė Oznanskaitė


Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis - Povilas Pilinkaскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *
Reddit Video Downloader Coloring Pages

Gairės

Naujienų archyvas

Birželis 2024 (2)
Gegužė 2024 (5)
Balandis 2024 (9)
Kovas 2024 (1)
Rugsėjis 2023 (2)
Birželis 2023 (3)
^