» » Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis: Natalija
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 1978
  • Autorius: Laura
  • Data: 26-04-2016, 18:26
26-04-2016, 18:26

Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis: Natalija

Kategorija: Naujienos

Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis: NatalijaMenininkas tampa savimi nuolat eidamas nuo savęs prie kitų ir nuo kitų prie savęs, jis visados yra pusiaukelėje tarp grožio, be kurio negali apsieiti, ir bendrijos, iš kurios negali ištrūkti. Štai kodėl tikri menininkai nieko nesmerkia, užuot teisę, jie įsipareigoja suprasti.
A. Kamiu


Kur bepažiūrėsi - visur menas. Bet kas tas menas iš tiesų? Ką mes vadiname menininkais? Apie tai savo mintimis sutiko pasidalinti Natalija Šaduikytė. Natalijos ir jos draugių (Viktorijos, Deimantės, Ilonos ir Dovilės) darbą galite pamatyti pirmo aukšto foje.

Papasakoti plačiau apie savo kūrinį "Trečia pamoka: langas". Kokia jo mintis?

Na, sunku paaiškinti. Iš tikro tai kiekvieno fantazijai, bet jeigu jau prašai. Laiptai ir knygos ant jų simbolizuoja sunkų kopimą mokslo keliu, o langas - tai, kad vis dėl to yra laisvų langų, kuriuos pats pasidarai. O nuožulni vieta ir pėdos simbolizuoja, kad po lango mes būname atsigavę ir vėl puolame prie mokslų. Viskas taip ir kartojasi.

Gal žadi savo ateitį sieti su menu? Jei ne, tai ką žadi studijuoti?

Ateities su menu nesiesiu, tai bus nebent pomėgis. Man patinka piešti. O ateitį norėčiau sieti su medicina.

Kas, tavo nuomone, yra menas? Ar tai turi būti suprantama ir priimtina žmonėms, ar tai yra viskas, ką pavadiname menu?

Menas - tai sugebėjimas kurti. Tai nebūtinai turi būti meno kūrinys. Tu jau esi menininkas, kai sugalvoji, kaip ryte apsirengti. Tai jau tavo kūryba. Menas yra ir sugebėjimas pasiplauti iš pamokų, o po to teisintis kodėl pabėgai (juokiasi). Apskritai meno sąvoka plati, kiekvienas jį suvokia skirtingai. Net paprasta teplionė vieniems metas, o kitiems ne. Kiekvienas yra menininkas. Nebūtinai jis turi kurti materialius dalykus. Juk svajonės irgi yra menas.

Taigi save ir savo drauges taip pat laikai menininkėmis?

Manyčiau, kad jo.

Esi dvyliktokė, ar sunku mokytis dvyliktoje klasėje?

Na nėra taip lengva (nusijuokia). Tikrai yra sunku. Nebėra laiko viskam pasiruošti ir be to labai didelė apkrova.

Kaip apibūdintum save?

Mmm... Nežinau? O ką tu pasakytum apie mane (juokiasi)? Šiaip aš iš tų, kurie užkalbina mokytojus, kad pamoka greičiau praeitų. Stengiuosi būti pozityvi nors ir „dvoikę“ gaunu. Draugai sako, kad su manimi linksma, nes aš visada linksma. Ir šiaip iš prigimties prikolistė. O toliau tai kaip visi apie save sako: draugiška, faina. Būrelių nelankau, nes nėra laiko ir šiaip sąlygų - labai nepatogu važinėti iš kaimo.

Kas mokykloje sekasi geriausiai? Kaip norėtum išlaikyti egzaminus?

Biologija, geografija ir lotynų. Bet šiaip laikysiu lietuvių, matematika (čia tai bus laimės dalykas, išlaikysiu arba ne), biologija, anglų kalbą ir geografiją. Norėčiau, surinkti stojimams tiek, kad patekčiau į nemokamą. Nesu iš tų, kuriems reikia maksimumo, bet žinau, kad galiu daug.

Ko tikiesi po 10 metų?

Šiaip tikiuosi būti baigusi medicinos studijas.. O šiaip ką žinau, negalvoju tiek toli.

Apie JBG:

Ką tau reiškia biliūnkė? Ar tai tik mokykla ar kai kas daugiau?

Tai ne tik mokykla, tai vienas iš gyvenimo etapų, ne tik mokymosi įstaiga. Susitikimas su draugais. Man biliūnkėj prasidėjo savęs ieškojimas. O vėliau, čia prasidėjo lyg ir perėjimas į kitą gyvenimo lygį. Naujos patirtys. Nu supranti.

Trys žodžiai apibūdinantys JBG:

Mokslas, draugai, šviesa.

Įsimintiniausias įvykis biliūkėje:

Kai sumaišiau pamoką. Buvo langas, prasidėjo pamoka, atsisėdau klasėje, išsitraukiau daiktus, o pasirodo, kad ten pamoka buvo kitiems (juokiasi). Na, manau, visiems buvo nutikę kas nors panašaus, bet tai vis tiek labai juokinga. O kitas įvykis, kurio ilgai nepamiršiu, tai mokytojų diena, nes buvo žiauriai įdomu, buvo smagu sugalvoti užduotis, kad sudomintume mokinius. Paruošėm testą, kurio visi teisingi atsakymai buvo B. Smagios mokinių reakcijos. Ir šiaip faina, nes galėjom pabūti mokytojais.

Ko pasiilgsi labiausiai?

Pasiilgsiu draugų, pasiilgsiu skambučio bei ilgųjų pertraukų. Tiesiog pačios atmosferos. Va, labai gerai žinau ko tikrai nepasiilgsiu - tai namų darbų.

Ko palinkėtum būsimiems dvyliktokams?

Planuoti laiką, tai geriausia ko galiu palinkėti. Tada suspėsite ir mokytis ir dar turėsite laisvalaikio. Dar linkiu mažiau bėgti iš pamokų (nusišypso). Dvyliktoje klasėje laiko yra labai mažai, o dar ir bėga jis labai greitai.

Ačiū tau už sugaištą laiką.

Čia tau ačiū.
Severina Šeštokaitė

Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis: Natalija
Dvyliktas Biliūnkalnio laiptelis: Natalijaскачать dle 10.3фильмы бесплатно
<
slaptukas

26 Balandžio 2016 21:22

Informacija apie komentarą
  • Naujienos: 0
  • Komentarai: 0
Šaunuolė Natalija :) Iš interviu jaučiasi, kad esi tikrai labai linksmuolė :D

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *