» » Savanorystė Anykščių ligoninėje
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 2203
  • Autorius: Šarūnas
  • Data: 23-04-2018, 20:00
23-04-2018, 20:00

Savanorystė Anykščių ligoninėje

Kategorija: Naujienos / Saviraiškos erdvė

Savanorystė Anykščių ligoninėjePraeitą antradienį mokyklos bibliotekoje buvo pristatyta viena gražiausių ir kilniausių biliūniečių iniciatyvų – tai mylimos mokytojos Daivos Kuprionienės Alfa grupės ir skautų savanoriavimas Anykščių ligoninės paliatyvios slaugos skyriuje ir ligonių lankymas.

Šios idėjos pradininkė yra buvusi abiturientė Vincenta Augustinavičiūtė, o ji, baigusi mokyklą, išreiškė didžiulį norą šią iniciatyvą pratęsti: „Nusprendusi savanoriauti Anykščių ligoninės slaugos skyriuje – lankyti bei bendrauti su ten gulinčiais senoliais, nesitikėjau, kad šie susitikimai mane taip stipriai paveiks. Vieną dieną iš ligoninės išeidavau pakiliai ir džiaugsmingai nusiteikusi, kitą – tvardydama ašaras. Senoliai, kuriuos lankiau ir su kuriais bendravau, man davė daugiau, negu aš jiems. Slaugos skyriuje aš praleisdavau po kelias valandas ir su skaudančia širdimi palikdavau senolius. Galiausiai aš tapau bendra visų anūke. Ir kuo labiau prisirišau prie jų, tuo labiau man skaudėjo, matant jų sunkią senatvę. Galėčiau labai daug pasakoti apie mūsų pokalbius, tačiau svarbiausias dalykas, kurį man suteikė senoliai - tai gyvenimo prasmės suvokimas. Suvokimas, kad turiu džiaugtis kiekviena smulkmena, kiekviena akimirka.

Pasidalinsiu senolės Marijos, kuriai apie devyniasdešimt metų, man duota gyvenimo pamoka. Vieną dieną įžengiu į palatą su šypsena ir atnešu Marijai vilnones kojines, nes senolė jų neturėjo. O ji greitu judesiu atsisėda lovoje ir jos akys staiga pritvinksta ašarų. Marija man sako drebančiu balsu: „Aš labai noriu Kalėdoms parvažiuoti namo“. Ir tada kažkas manyje nutrūko... Aš ją guodžiau ir raminau, bet iki šiol nepaliauju apie Mariją galvoti...

Aš abiturientė. Ruošiuosi studijoms. Išvyksiu. Senoliai liks. Trokštu, kad mano pradėta veikla būtų tęsiama. Labai noriu įtraukti kuo daugiau jaunų žmonių į šią savanorystę“.


Labai džiugu, kad Vincentai pabaigus gimnaziją veikla nenutrūko. Grupė, kartu su Erasmus+ projektu „Savanorystės galimybės vietos bendruomenėje“ susitiko su Anykščių ligoninės gydytoja Virginija Pažeriene, pažadėjo reguliariai lankyti senolius ir tęsti šią kilnią misiją. Iniciatyva laimėjo ir pirmą vietą Anykščių savivaldybės rengtame konkurse Europos savaitei paminėti. Ši idėja buvo pripažinta geriausia, realiausia ir turinti prasmingą tęstinumą. Gautas įsipareigojimas nenuvilti Vincentos.

Pristatymo metu savo įspūdžiais iš susitikimų dalinosi savanorės Oksana Kmitaitė, Laura Vanagaitė, Ieva Dutkutė ir Darija Jankauskaitė. Jų pasakojimai jaudino ir gniaužė gerklę, nes buvo pilni tikrų išgyvenimų ir jausmų. Vienas savanorių Bernardas Gimbutis apie savo dalyvavimą pasakoja taip: „Iš tiesų labai sudėtinga nupasakoti kaip viskas būna susitikimų metu, ką mes veikiam lankydami senolius. Patį pirmą kartą į ligoninę labai nedrąsiai: buvo kažkaip neįprasta, juk nei mano giminė ligoninėj gydosi, nei draugas... Tačiau nuėjus, kartu su Karolina, pamatėme, kad ten nėra baisu ir senoliams nebėra taip nuobodu, kai kas nors ateina pas juos ir skiria nors truputį laiko bendravimui. Labai gera pabendrauti su žmonėmis, kurie turi sukaupę daug gyvenimiškos patirties. Bendravome mes su bobute ir apie gyvenimą, ir apie mokyklą bei studijas. Taip pat ji papasakojo mums apie savo vaikus, ką jie veikia, kur dirba. Nereikia bijoti ir sakyti, kad tai baisu ar neįdomu, tai reikia patirti ir tik tuomet išsakyti savo nuomonę. Manau, kad tai naudingas laiko praleidimas, suteikiant sau bendravimo įgūdžių su visiškai nepažįstamu žmogumi bei mes suteikiame tam žmogui džiaugsmo - jam nebebūna taip nuobodu, diena prašviesėja.“

Džiugu, kad ši šauni iniciatyva bus tęsiama ir kitais metais, tačiau tam reikia ir savanorių. Labai kviečiame visus biliūniečius prisidėti ir kreiptis į mokytoją Daivą Kuprionienę. Savanoriavimas, o ypač toks prasmingas, kuria vertę visai aplinkai ir bendruomenei, tai daryti verta!

Savanorystė Anykščių ligoninėje
Savanorystė Anykščių ligoninėje
Savanorystė Anykščių ligoninėjeскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *
Reddit Video Downloader Coloring Pages

Gairės

Naujienų archyvas

Rugsėjis 2023 (2)
Birželis 2023 (3)
Gegužė 2023 (2)
Kovas 2023 (1)
Vasaris 2023 (1)
Gruodis 2022 (1)
^