» » Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę""
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 2825
  • Autorius: Gražvydas
  • Data: 3-09-2013, 17:49
3-09-2013, 17:49

Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę""

Kategorija: Naujienos

Kaip ne paslaptis, yra mokykloje kažkokia dalis žmonių, kurie šiek tiek (o gal ir labai) domisi politika ir visais kitais, pripažįstu, man nelabai suprantamais dalykais. Viena iš tų žmonių yra Radvilė Talačkaitė (IVb), kuri mano menkomis žiniomis paskutinę vasaros savaitę dalyvavo projekte „Moksleiviai į Vyriausybę“. Man pasidarė ganėtinai įdomu, aš taip, kaip zuikis miške, suklusau, ausis kiek pajudinau ir pasikviečiau Radvilę prisėsti ant apelsinų spalvos sofos į biblioteką trumpam interviu.

Na, Radvile, apšviesk mane, kas per projektas yra „Moksleiviai į Vyriausybę“?

„Moksleiviai į Vyriausybę“ tai Lietuvos Respublikos Vyriausybės, LMS‘o, Nacionaline moksleivių akademijos ir LMP‘o penktus metus iš eilės organizuojamas projektas, kuris kiekvienais metais suburia apie 30 jaunų moksleivių iš visos Lietuvos tam, kad jie galėtų ne tik susipažinti su mūsų valstybės valdymu, bet kartu ir savo akimis pamatyti kaip viskas vyksta.

Ir kokiu būdu tie 30 moksleivių susipažino su valstybės valdymu ir panašiai?

Visų pirma, tie 30 moksleivių buvo paskirstyti po 2 į 14 mūsų valstybės ministerijų bei dar 2 moksleiviai į Vyriausybės kanceliariją.

Tai kokioje ministerijoje buvai Tu?

Savaime suprantama, kad Užsienio reikalų ministerijoje. (šypsosi)
O kaip ne paslaptis, jog į kiekvieną ministeriją patenka po 2 moksleivius, visą laiką ministerijoje su manimi praktiką atlikinėjo ir dar vienas dalyvis - Erikas iš Vilniaus.

Trumpai apšviesk kokia veikla moksleiviai užsiėmė skirtingose ministerijose?

Na, iš esmės tai buvo praktikos pilna savaitė. Kiekviena ministerija savo dviem moksleiviams turėjo vis kitokią programą. Mano ministerijos programa kiek skyrėsi, kadangi mes daug laiko praleidome pačioje ministerijoje ir susipažinome su departamentų veikla. Taip su Eriku turėjome progą apsilankyti Nacionalinėje Dailės Galerijoje, kurioje vyko neformalus Europos Sąjungos Bendrųjų reikalų tarybos susitikimas, kuriam pirmininkavo Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Vienas iš nerealiausių dalykų yra tas, jog bet kas į tokį susitikimą nepatenka, bet kadangi mes buvome su Užsienio Reikalų Ministerijos darbuotojais viską galėjome pamatyti iš arti ir taip pat dalyvauti spaudos konferencijoje.

Jei teisingai supratau, visą dieną praleisdavote ministerijoje ar tai kokiame nors kitame svarbiame taške. O kaip vakarai?

Esi teisus, dieną programa vykdavo ministerijoje, bet vakare taip pat nenuobodžiavome. Kiekvieną vakarą mes vis turėdavome kokį nors susitikimą su žmonėmis iš mūsų vyriausybės, su kuriais bendraudavome, diskutuodavome.
Buvome susitikę su ministru, o tai labai džiugina žinant, koks užimtas žmogus jis yra. Taip pat buvome susitikę su A. Tapinu, R. Šadžiumi, A. Dargiu, R. Staseliu.

Suprantu, kad įspūdžių daug, bet gal buvo nutikę kas nors įdomesnio, neskaitant visos tos politikos?

O taip! Yra vienas dalykas, kurio tikrai nepamiršiu.
Visą savaitę mes gyvenome Lietuvos Karo Akademijoje. Vieną kartą iš lovų buvome išversti 6 valandą ryte ir bėgome daryti mankštos, o vėliau kartu su karininkais kėlėme Lietuvos vėliavą bei giedojome himną. (šypsosi)

Tai pasakyk man dabar, verta dalyvauti tokiuose projektuose, ir kodėl?

Žinoma, kad verta! Juk toks projektas, kaip „Moksleiviai į Vyriausybę“ atveria galimybę viską pamatyti iš arti bei išgirsti iš pirmų lūpų, patekti ten, kur bet kas nepateks, užmegzti daug naujų bei naudingų pažinčių.
Ši savaitė buvo viena geriausiu visoje vasaroje. Visi geri įspūdžiai kuriuos patyriau yra sunkiai nupasakojami žodžiais – tą reikia patirti. Tad jei kas susidomėjo, nori išgirsti dar daugiau – nedvejokite ir klauskite. (šypsosi)

"Moksleiviai į Vyriausybę"Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę"" Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę"" Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę""
Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę"" Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę"" Apelsinų spalvos sofa: Radvilė Talačkaitė apie "Moksleiviai į Vyriausybę""скачать dle 10.3фильмы бесплатно

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *
Téléchargeur de vidéos YouTube story saver Telecharger Video Instagram

Gairės

Naujienų archyvas

Rugsėjis 2023 (2)
Birželis 2023 (3)
Gegužė 2023 (2)
Kovas 2023 (1)
Vasaris 2023 (1)
Gruodis 2022 (1)
^