Viskas prasidėjo nuo to, jog vieną dieną JTBA (Jaunimo Tarptautinio Bendradarbiavimo Agentūra) puslapyje radome anketą. Tik pamačius seminaro pavadinimą „Media Wake Up“ veide atsirado šypsena, o pirma mintyse šmėstelėjusi mintis – NORIU! Tiesą sakant, vėliau truputį suabejojau. Juk tarptautinis renginys – rimtas reikalas. Kaip tik tada entuziazmo labai įkvėpė Gražvydas, nes jis jau buvo dalyvavęs šių mokymų nacionalinėje sesijoje Vilniuje, ir dar kartą patikino, kad tai išties puiki galimybė. Ir štai, mes - net du anykštėnai atstovausiantys Lietuvą (aštuonių žmonių komandoje) mokymuose Briuselyje.
Kelionė prasidėjo itin smagiai. Kadangi bilietus turėjome nusipirkti beveik paskutinę dieną, skrisdami į priekį galėjome pasimėgauti turtuolių krėslais lėktuvo priekyje. Taigi kelione tikrai nesiskundėme.
Nuskridę į Briuselį turėjome šiokį tokį išbandymą susirasti savąjį viešbutį (bet tai išėjo tik į gerą artimiau susipažįstant su šiuo miestu). Galų gale atradę savo kelionės tikslą buvome labai laimingi. Mus šiltai pasitiko organizatoriai ir kiti jau atvykę dalyviai.
Mokymuose dalyvavo jaunimas iš keturių šalių: Čekijos, Vengrijos, Lietuvos ir Belgijos (pats linksmiausias dalykas yra tas, jog Belgiją atstovavo vienas vienintelis vaikinas, kurio tautybė – italas).
„Media Wake Up“ kaip ir visi mokymai prasidėjo susipažinimu. Pirmoji užduotis buvo labai nuotaikinga ir išjudinanti: pasiskirstę į komandas turėjome atrasti žymiausias Briuselio vietas, jas nufotografuoti ir atlikti įvairias užduotis.
Visų mokymų tikslas buvo suprasti, kokios gali būtų medijų rūšys, kaip jas taisyklingiau ir efektyviau naudoti. Per tris dienas turėjome sukurti video arba audio pristatymą pasirinkta tema. Pirmoji buvo skirta idėjai ir jos apmąstymui. Antroji – filmavimui, įrašams. Trečioji – montavimui, oficialiam pristatymui.
Pasiskirstę komandomis, turėjome galimybę susitikti su įvairiais žmonėmis : ES institucijų darbuotojais, jaunimo darbuotojais, TV darbuotojais, senatoriais ir kitais labai įdomiais žmonėmis. Šių susitikimų tikslas buvo susirinkti kuo daugiau medžiagos konkrečiam produktui.
Mano komanda pasirinko atlikti video užduotį. Išsirinkome vieną iš daugelio mūsų diskutuotų temų, itin svarbią jaunimui „Structured Dialogue“. Savo kuriamu video norėjome įrodyti, jog paprasti žmonės, daug ko nežino apie visus šiuos procesus. Sutikimų metu kalbėjome su Belgijos prancūzakalbių senatoriumi ir „Structured Dialogue“ koordinatore iš „Youth Forum“. Taip pat apklausėme žmones gatvėje (nors tai buvo gana sunku, nes daugelis jų jau pamatę kameras bėgdavo į kitą pusę, o kita dalis – beveik nešnekėdavo angliškai).
Mane ypač sužavėjo komandų kūrusių audio pristatymus darbai. Šios komandos parodė, kad norint padaryti originalų, informatyvų darbą nebūtinas vaizdas. Garsas taip pat puikiai perteikia visas emocijas.
Šių mokymų metu įgavome neapsakomą patirtį generuoti idėjas ir jas įgyvendinti, bendrauti, išsakyti mintis, priimti sprendimus. Susiradome daug naujų draugų, artimiau susipažinome su Briuseliu ir tiesiog smagiai praleidome laiką.
Radvilė
(šiek tiek ir Gražvydas)
(šiek tiek ir Gražvydas)