» » Mentorystė - geriausia metų idėja
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 3032
  • Autorius: Viktorija
  • Data: 2-04-2012, 18:58
2-04-2012, 18:58

Mentorystė - geriausia metų idėja

Kategorija: Naujienos

Šiemet Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje startavo projektas "Mentorystė". Tai naujas, įdomus ir netradicinis mokymo - mokymosi būdas, kai vyresniųjų klasių moksleiviai konsultuoja jaunesniuosius, taip ne tik padeda mažiesiems geriau įsisavinti informaciją, bet ir patys pasitikrina, prisimena ką anksčiau išmokę. Mentorystė pripažinta geriausia projekto "Mokinių savivaldos stiprinimo" idėja, o J. Biliūno gimnazijos mentorių komanda - projekto prizininkai.

Mentorystės idėja kilo gimnazijos mokinių parlamento švietimo komiteto pirmininkei Elenai Ruikytei. Ilgai nesvarstę prie programos „Mokinys mokiniui“ prisijungė nemažas būrys entuziastų. Mokiniai, pristatę projektą gimnazijos bendruomenei sulaukė didelio dėmesio: istracija ir mokytojai ėmėsi suteikti visokeriopą pagalbą, o tėveliai nedvejodami ragino savo atžalas išdrįsti susitikti su mentoriais. Iniciatyvaus darbo rezultatai buvo matomi jau po poros mėnesių: mentoriai atrado puikią nišą saviraiškai, pagerėjo mažųjų, reguliariai lankiusių mentorių konsultacijas, pažymiai ir bendravimo įgūdžiai, sustiprėjo gimnazijos bendruomenės ryšiai, be to, mentorių nuoširdus darbas pripažintas ne tik gimnazijoje, bet ir visoje respublikoje.

Kovo 28 dieną Kėdainiuose vyko baigiamoji konkurso „Veiksmingos mokinių savivaldos pavyzdžiai: išspręstos realios mokyklos problemos“ konferencija, kurioje biliūniečiai , kartu su dar 7-iomis respublikos mokyklomis, varžėsi dėl geriausios idėjos įgyvendinimo (pirmame konkurso etape dalyvavo net 102 mokyklos, iš kurių tik 7 atrinktos į antrąjį etapą). Pripažinta, kad veiksmingiausios mokinių iniciatyvos įgyvendintos Utenos A.Šapokos, Panevėžio J.Balčikonio ir Anykščių J. Biliūno gimnazijose, o J.Biliūno gimnazijos "Mentorystė" pripažinta geriausia metų idėja.

Kėdainiuose J. Biliūno gimnazijai atstovavę mentoriai Elena Ruikytė ir Arijus Kulikauskas pasakoja, kad komisija, vertinusi mokyklų idėjas, buvo ypač kritiška, nes teisę balsuoti turėjo kelios dešimtys renginyje dalyvavusių pedagogų. Visgi, biliūniečių idėja kone vienareikšmiškai pripažinta geriausia, o po pristatymo konkurso organizatorius, pilietinių iniciatyvų centro direktorius Girvydas Duoblys stebėjosi: "Skaičiau jūsų aprašymą ir netikėjau tuo, ką skaitau. Man visa tai atrodo per rimta..."Mentorystės" idėja atrodo kaip iš kosmoso, nuostabi, nereali, protu nesuvokiama... Norint palaikyti mūsų visuomenėje dialogą - tai pats geriausias sprendimo būdas. Tad ar gali būti kas geriau sugalvota už Mentorystę?"

Mentorystė - geriausia metų idėja Mentorystė - geriausia metų idėja
Mentorystė - geriausia metų idėja Mentorystė - geriausia metų idėjaскачать dle 10.3фильмы бесплатно
<
Zarya

1 Liepos 2015 02:53

Informacija apie komentarą
  • Naujienos: 0
  • Komentarai: 0
You've maegand a first class post

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *