» » Biliūnietė seime!
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 2012
  • Autorius: Laura
  • Data: 10-05-2016, 20:21
10-05-2016, 20:21

Biliūnietė seime!

Kategorija: Naujienos / Parlamento naujienos

Biliūnietė seime!
Gegužės 6d. Seime vyko jau šešerius metus Seimo narės Agnės Bilotaitės globojama Seimo simuliacija. Jau ketverius metus šį renginį organizuoja Lietuvos mokinių parlamentas (LMP). Simuliacijos metu frakcijų nariai - moksleiviai, kurie sprendžia aktualias problemas susijusias su Lietuvos jaunimu. Šiemet jos tema - „Brandos atestatas: kiek brandos, kiek atestato?“. Simuliacijos metu buvo siekiama rasti optimalų atsiskaitymo už mokslų pasiekimus būdą, galbūt ir geresnę alternatyvą dabar vykdomiems egzaminams. Ieškoma vertinimo sistema, kuri padėtų įvertinti ne tik mokinio atmintyje sukauptus faktus, bet ir jo įgytas kompetencijas.

Anykščių Jono Biliūno gimnaziją atstovavau aš, Severina Šeštokaitė. Seimo simuliacijoje dalyvauju jau antrus metus ir abu kartus buvau darbo partijoje. Šis renginys yra tokia vieta, kur suvažiuoja aktyvus jaunimas, norintis keisti ateitį bei turintis savo nuomonę. Per pertraukas seime skambėjo muzika, mat stovintis pianinas neatsigynė gabių moksleivių. Todėl skambėjo daina po dainos...

Nauji, jauni seimo nariai sudarė rezoliuciją, dėl alternatyvaus mokymosi. Ši problema iškilo, nes VBE įvertina tik akademines žinias. Pagal rezoliuciją, ŠMM turi sudaryti vertimo sistemą, kaip būtų vertinamos įgytos neformaliosios kompetencijos. Taip pat šių kompetencijų sąrašą. Apskritai kalbant, mes siekėme, kad įvestas motyvacinis patikrinimas nebūtų privalomas, o pasirenkamasis. Be to, visi mes turime įvairių veiklų, užsiėmimų ir tai būtų didelis pliusas, jeigu šios veiklos būtų priskaičiuojamas prie konkursinio balo. Todėl buvo nutarta įvesti punktą, kuris teigtų, jog 30% balo sudarytų motyvacinis patikrinimas, o 70% sudarytų VBE. Iš viso rezoliucijoje yra 10 punktų.

Ši rezoliucija keliaus į ŠMM ir priiminėjant pakeitimus, į šią rezoliuciją bus atsižvelgta. Manau, kad dalyvavimas čia svarbus, nes Lietuvos jaunimas politikans parodo, kad nori kažką keisti, nori būti atsakingi už savo ateitį bei turi minčių ir įdėjų. Tereikia leisti jaunimui veikti.
Visas straipsnis, manau, nuskambėjo labai rimtai. Iš tikro, verta registruotis, verta nuvykti ir pamatyti kaip viskas vyksta. Taip pat tai labai geras būdas susirasti naujų pažystamų, pažinti daugiau žmonių, rasti bendraminčių ir šiaip, tobulas laiko praleidimas. Nors posėdžiai tikrai nuvargina, nes bet kokiu atveju susirinkome dirbti.

Dar sužinojau apie tokį brandos darbą, kuris bus įvestas 2017m. Šį darbą bus galima pasirinkti rašyti vietoje VBE. Tai kažkas panašaus į diplominio darbo rašymą. Kaip sakė LMP nariai, apie tai mus turėjo informuoti mokykloje, bet manęs nenustebino tai, kad niekas apie tai nebuvo girdėję.

Todėl visus labai kviečiu laukti kitų metų ir registruotis į seimo simuliaciją. Jeigu žadate stoti į politikos mokslus - šį simuliacija yra puiki praktika! O jeigu ir nežadate stoti, tai puiki galimybė parodyti visada blogiai valdžiai, kad jaunimas turi idėjų, kad jis nori būti pats atsakingas už savo ateitį ir kad jaunimas nori veikti!

Severina Šeštokaitė

Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!
Biliūnietė seime!скачать dle 10.3фильмы бесплатно
<
Kūgis

10 Geg. 2016 20:27

Informacija apie komentarą
  • Naujienos: 0
  • Komentarai: 0
ar pati pasirinkai atstovauti darbo partiją ar atsitiktinai parinko?
<
Severina

10 Geg. 2016 20:32

Informacija apie komentarą
  • Naujienos: 0
  • Komentarai: 0
Kūgi, iš tikro tai pati. Kodėl? Nes pirmais metais pasirinkau darbo partiją, man labai ten patiko, pasirinkau ir šiemet. Iš tikro tai nesusiję su politinėm partijom realybei. Nesu nei vienos partijos mėgėja. Tiesiog socialdemokratų visada būna labai daug, o darbo partijoje mūsų apie 25 atrodo buvo. Tai didesnė galimybė būti išgirstai :D Taigi, pati :)

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *
Reddit Video Downloader Coloring Pages

Gairės

Naujienų archyvas

Rugsėjis 2023 (2)
Birželis 2023 (3)
Gegužė 2023 (2)
Kovas 2023 (1)
Vasaris 2023 (1)
Gruodis 2022 (1)
^