» » Išrinktieji ir nelabai
Informacija apie naujieną
 • Peržiūrėjo: 3238
 • Autorius: Vainius
 • Data: 6-02-2016, 18:34
6-02-2016, 18:34

Išrinktieji ir nelabai

Kategorija: Saviraiškos erdvė

Išrinktieji ir nelabai


Kristijonas Donelaitis, evangelikų liuteronų kunigas, Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas ir pirmosios lietuvių epinės poemos „Metai“ autorius, minėtame kūrinyje rašė: „Juk ir ponų vaikesčiai taip jau per subinę gauna,/ Kad jie, kaip kiti vaikai, į patalą meža.“ Taip rašytojas dar XVIII a. kėlė lygybės idėją, aiškindamas, jog visi vaikai – vienodi. Visi „durnai dūkinėdami“ visokių „niekniekių glūpų“ prasimano. O ar šiandien visi vaikai, na, gal jau ir ne visai vaikai yra vienodi? Jų pačių, bei pašalinių akimis – taip, juk jie visi „ susėdę,/ Kartais broliškai purvus krapštydami žiopso...“ – kaip vėlgi rašė K. Donelaitis. Mokiniai, vaikai, lyg ir tokiais pačiais švarkais vilkintys, iš tų pačių juokelių pasijuokiantys, netgi tais pačiais koridoriais vaikštantys bei tokius pačius mokslus kremtantys, tik galbūt kiek kitokiais tempais – juk tokia ir buvo akademinės klasės idėja, ar ne?
Anksčiau visi turėjo tokią pat galimybę kažkur išvykti, sudalyvauti susitikime ar paskaitoje. Na, jei būdavai kur gerai „įsisukęs“ tai „pablatu“ galėdavai ir į vyresnių renginį užeiti, tačiau tokių – tik vienetai, o ir tas įsisukimas būdavo sunkiai uždirbtas ir savo jėgomis užsitarnautas. Dabar yra akademiukai – iš pažiūros tokie patys, kaip ir kiti J. Biliūno gimnazijos moksleiviai (jie ir yra paprasti mokiniai, kurių pažymiai vienu metu buvo geresni už kitų, bet niekada nebuvo girdėti jų besigiriant ar kažkaip išsišokant), kuriuos visur „įsuka“ kažkas, esantis aukščiau už paprastą mokinį... Juos pamatysi tokiame renginyje, kur nepamatysi kito jų amžiaus moksleivio, jiems netgi jau numatyta šviesi ateitis – nestudijuos kokioj „profkėj“, o dar dešimtoje klasėje nuvykę į studijų parodą (juk tokių negėda mokyklai ir į Vilnių vežti), jie išsirinks mokslų ir karjeros kelią ir toliau laimingai gyvens su aukštesnių jėgų palaiminimu. Vyresniesiems vis sakė: „Dar anksti, va kitais metais tai tikrai išvažiuosit, padarysit, pabūsit...“, o štai pagaliau sulaukę tinkamo amžiaus, jie išgirdo kitus žodžius: „Labai norit – su tėvais važiuokit.“ arba „Ko tau ten važiuot? Vis tiek profkėj mokysies...“. Vieni paklausė patarimo ir greit susizgribo pajudinti tėvelius, kiti patikėjo jiems jau nulemta ateitim ir gavo panašų rezultatą – nusprendė mokslus, baigę gimnaziją, tęsti profesinėje mokykloje... Ech, kad būtų sužinoję pranašystę anksčiau, devintoje klasėje, ir sutaupę kelis metelius...
Mūsų gimnazijos nuostatose randame gimnazijos veiklos tikslus, kurių 19.1 punkte patvirtinta, jog vienas mokyklos tikslų yra: „Išugdyti kiekvienam mokiniui vertybines orientacijas, leidžiančias tapti doru, siekiančiu žinių, savarankišku, atsakingu, patriotiškai nusiteikusiu žmogumi, išlavinti dabartiniam gyvenimui svarbius jo komunikacinius gebėjimus, padėti įsisavinti žinių visuomenei būdingą informacinę kultūrą, užtikrinant valstybinės kalbos, užsienio kalbų ir gimtosios kalbos mokėjimą, informacinį raštingumą, taip pat šiuolaikinę socialinę kompetenciją ir gebėjimus savarankiškai kurti savo gyvenimą ir sveikai gyventi.“ Na, taip, jos ugdomos visiems, tik kai kuriems labiau... Mūsų nuostatos neparašytos ant dervuotos sienos baltomis raidėmis, kaip kad paršiuko Snieguoliaus priesakai D. Orvelo „Gyvulių ūkyje“, tačiau tikėtina, jog ir mūsiškiai kažkada elektroninėje erdvėje atrodys panašiai kaip „Visi gyvūnai lygūs, bet kai kurie gyvūnai lygesni už kitus.“ Kaip bebūtų – siekim savo tikslo - kilkim ir kelkim, tik abejomis rankomis vienodai - juk labai svarbu išlaikyti tolygias kūno proporcijas.
Iš trečio suolo
скачать dle 10.3фильмы бесплатно
<
Dėdė Džemas..I..

6 Vasario 2016 22:52

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
Hm, kažkas čia ne taip... „Visi gyvūnai lygūs, bet“... Na bet natūrali atranka veikia labai paprastai - geriau prisitaikę, stipresni ir šiuo atveju protingesni, išsilaiko aplinkoje daug geriau, nei tieji, kuriems sekasi išlikti sunkiau, taigi automatiškai sąlygos protingiesiems yra daug geresnės. Na o viskas labai lengvai išsprendžiama - tereikia parodyti nors kiek TIKRO entuziazmo, o ne " Valio, varom į Vilnių, praleisim pamokas, pabūsim Akropoly, jėė!". Visi būtų lygūs, jei elgtųsi lygiai.
<
neteisybe

7 Vasario 2016 15:14

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
tai zinoma, kas cia per nesamones vyksta? visi nori isvaziuot, o ne tik isrinktieji. TVARKA TURI BUT!
<
m.v

7 Vasario 2016 15:25

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
tame ir esmė, kad visi NORI išvažiuoti, bet ar visi nusipelnė ir tuo labiau ar visiems reikia. Kas nuo pamokų nusisukt, kas kitais tikslais...
<
šiaurės korėjietis

7 Vasario 2016 15:47

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
va būtent, kad "tvarka turi būti" - kas nusipelno, tam suteikiama. jei tokius pačius 'atlyginimus' gaus ir nusipelnę, ir "norintys", greitai grįšime į sovietinį komunizmą...

mielas šiaurės korėjieti, kad ir kaip sutinku su tavo nuomone, patarčiau atsargiau rinktis savo nick'ą - "norintys" gali nesuprast ironijos jame, jiems paskaus galveles, o tada skųsis, "kodel mums vieniems skauda?? kodel ne visiems? TVARKA TURI BUT!"
<
Briusas

7 Vasario 2016 16:27

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
Kažkam tiesai į akis baisu pažiūrėti...
<
šiaurė korėjiečiui

7 Vasario 2016 16:56

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
smagu, kad pats save perspėji... lol
<
z

7 Vasario 2016 17:24

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
Šiaip iš tikro, teisybė. Sakot, tie kas nusipelnė. O ar nusipelnė tik ta klasė, kuri yra akademinė, į kurią suėjo geriausi? Ši klasė buvo padaryta kaip eksperimentas, tad bandomieji triušiukai nesišokinėkit čia. Normalu, kad akademinukai pasiekia aukštesnių rezultatų, gali mokytis daugiau, kad jie yra gabesni. Iš tokių vaikų klasė ir padaryta. Bet tai reiškia, kad iš kitų klasių atimti geri mokiniai, su kuriais klasė pirmaudavo. Ir atėmus tuos vaikus, sudarius akademinukus, niekas negali aplenkti akademinių. Nes na, juk ten sudėti patys protingiausi. Pagalvokit logiškai, argi gali juos kas aplenkti? Taigi, apie tai, kad jūs pasiekiat aukštesnių rezultatų negali būti nė kalbos. Jūs besąlygiškai jų pasiekiat. Bet ir kiti stengiais, mokosi. Visi turi gauti galymybes, vienodas. Jums - mokslai sekasi gerai, o kažkaip ne taip gerai, bet jie irgi turi svajonių. Nusileiskit ant žemės eksperimentai. apskritai tai jau baigtas eksperimentas, nes jau matosi kad iš to nieko gero neišėjo. Likote tik jūs iš visų 10-tokų. Vadinasi, tai nėra gerai. Manau, tai jau turi būti eksperimento pabaiga. Nes taip būti negali. Nusileiskit ir supraskit, kad esate ne vieni. Už jūsų yra minia, draugai kuriems reikia jūsų normalių, nepasipūtusių.
<
to z

7 Vasario 2016 17:36

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
kalbama ne apie akademikų pasikėlimą, o apie tuos kurie juos iškelia. Gal tuomet gražinkime akademikus į jų senas klases tam, kad jos vėl pirmautų, kad akademikai vėl gerintu visų rezultatus ir mažintų savo asmeninius, nes vis dėl to kalbame apie mokymo galimybes tokioje klasėje. Mokyklos tikslas kilti ir KELTI, o ne kilti ir iš paskos tysti kitus... kurie patys nesugeba šiek tiek pasistengti. Niekas nesako- visose klasėse yra gabių ir darbščių mokinių, šaunuoliai, kad stengiasi, geba, gali ir nori. Akademinė klasė nėra uždaryta, užrakinta ir paslėpta po devyniom spynom, pirmyn - durys visada atidarytos, visi laukiami. Kai visokių gabumų vaikai sėdi toje pačioje klasėje kenčia visi. Tiek gabūs, tiek tie kuriems reikia daugiau pastangų. Visi turi svajonių tik panašu ne visi jų siekia.
<
.

8 Vasario 2016 12:04

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
Dėdė Džemas, leisk paklaust kuo akademinėja klasėje vaikai pranašesni už kitoje veikloje geriau sugebanti vaiką, kuris, kad ir labai gerai nekremta tų mokslų, bet sugeba save pakelt kitoje srityje? Jei tave tevelei įkišo į tą klase tai dar nereiškia, kad jis kažkuo geresnis už kitus. Žmonės visi lygus, o, kad mokytojai taip išaukština ta klase tai yra žemas lygis.
<
traukinukas

8 Vasario 2016 14:06

Informacija apie komentarą
 • Naujienos: 0
 • Komentarai: 0
Panašu, kad pats tikrai ne akademinėje klasėje esi, nes TĖVELIAI rašyt neišmokė smile

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *
Reddit Video Downloader Coloring Pages

Gairės

Naujienų archyvas

Rugsėjis 2023 (2)
Birželis 2023 (3)
Gegužė 2023 (2)
Kovas 2023 (1)
Vasaris 2023 (1)
Gruodis 2022 (1)
^