» » Žemės diena
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 1694
  • Autorius: Egle
  • Data: 20-03-2015, 18:49
20-03-2015, 18:49

Žemės diena

Kategorija: Naujienos

Šiemet Kovo 20-oji - ypatinga diena. Ryte vyko Saulės užtemimas, kurį stebėjo daugelis gimnazistų, o vėliau, po 5 pamokų Žemės dieną minėjome gimnazijos aktų salėje. Ten gudriausi ir sumaniausi protų kovoje aiškinosi, kurie žino daugiau apie mūsų žemės planetą. Protmūšyje dalyvavo 8 komandos, jo tema - "Kalnų tyrinėtojai". Smagiai nusiteikę gimnazistai pasinėrė į žinių pasaulį, kur suko galveles, atsakinėjo į klausimus apie kalnodarą, aukščiausiais planetos viršukalnes, atsinaujinančius šaltinius, jų žalą ir privalumus, šiukšlių rūšiavimą, perdirbimą, taip pat atliko praktines užduotis. Renginio pabaigoje buvo paskelbti nugalėtojai. Lygiųjų nebuvo išvengta, tačiau komandos, surinkusios po vienodą taškų skaičių, turėjo atsakyti i papildomus vedėjo klausimus. Po jų ir paaiškėjo tikrieji nugalėtojai. Jie buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis, o likusieji be prizinės vietos taip pat negalėjo nukabinti nosių - jų laukė paguodos prizai.

Jau 23-ąjį kartą Lietuvoje minima Žemės diena. 1992 m. Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. Šią dieną Lietuvos Aplinkos ministerija organizuoja šventinius reginius, kūrybines akcijas, išvykas į parkus, miškų tvarkymą, inkilų kėlimo akcijas ir kt. Žemės dieną švenčia net 192 pasaulio šalys, o jai skirti renginiai vyksta visą savaitę. 2010 metais, minint keturiasdešimtąsias Žemės dienos metines, daugiau negu milijardas gyventojų iš 180 šalių vienaip ar kitaip šventė Žemės dieną.

Tausokime aplinką ir nepamirškime jos kiekvieną dieną, ne tik kovo 20-ąją!

Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena
Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės diena Žemės dienaскачать dle 10.3фильмы бесплатно

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *