Pasaulyje pilna įvairiausių žmonių ir dažnai susiduriame su neigiamu požiūriu į kai kuriuos iš jų. Vegetaras, ateistas, feministas, biseksualė, lesbietė, veganė, - išgirdus šiuos žodžius, apibūdinančius žmonių statusą visuomenėje, mums kyla įvairūs jausmai, netgi pasipiktinimai, o išgirdę neįgalus, aklas ar kurčias mes jaučiame gailestį bei susidarome nuomonę, kad jie negali gyventi pilnaverčio gyvenimo. "Gyvoji biblioteka" - tai įrodymas, kad žmonės dažniausiai nėra tokie, kokius mes juos įsivaizduojame ir tuo galime įsitikinti nuoširdžiai su jais pasikalbėję.
Gimnazijos mokiniai bei mokytojai turėjo progą atverti gyvąsias knygas, praplėsti akiratį ir sužinoti gilesnius dalykus apie tuos, kurie yra apipinti stereotipais. Nedrąsiai, tačiau su smalsumu visi žengė prie žmonių, kurie turėjo daug ką pasakyti, kurie nebijojo pripažinti kas jie esą. Skaitant knygą mokiniai galėjo išgirsti įkvepiančių istorijų, suprasti toleranciją kitaip, suvokti, kad visi mes skirtingi, tačiau lygūs.
"Gyvoji biblioteka" - neformalaus ugdymo metodas. Skaitymas padeda atrasti kažką naują, įveikti baimę ir pažvelgti į kitokius kitaip. Galiausiai visi suvokiame, kad iš tiesų esame lygūs ir tai pripažindami turime būti tolerantiški.