» » Kaip niekad frankofoniškas kovas...
Informacija apie naujieną
  • Peržiūrėjo: 2459
  • Autorius: Mantvydas
  • Data: 6-04-2012, 14:59
6-04-2012, 14:59

Kaip niekad frankofoniškas kovas...

Kategorija: Naujienos

Kovas – frankofoniškas mėnuo. Viso pasaulio prancūzakalbiai, prancūzų kultūros puoselėtojai ar tiesiog „prijaučiantys“ šį mėnesį buriasi renginiuose skirtuose prancūzų kalbai. Lietuvoje ši tradicija ne naujiena, o mūsų gimnazijoje gražią istoriją turinti šventė.

Šįkart startas buvo kaip niekad ankstyvas ir išskirtinis. Kovo 7-ąją gimnaziją aplankė daugybė rimtų svečių – Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Eveline Berniau, Belgijos ambasadoriaus asistentė Jūratė Baranauskaitė, Belgijos prancūziškosios bendruomenės lektorius Remi Mossiat... Visiems tądien buvusiems susitikime, tikriausiai, įsiminė žaviojo Remi kalba ir pasakojimai. Maži ir dideli negalėjo susilaikyti nenusišypsoję, šiam belgui pasakojant apie savo nuotykius verčiant „Anykščių šilelį“. O garbė skaityti poemos ištraukas teko tikriems gimnazijos „pirmos rūšies“ frankofonams – Simonui Rozanovui (5a), Aistei Širvinskaitei (7a) bei gimnazistams Arijui Kulikauskui ir Juditai Jurkėnaitei.

Jau kitą dieną gimnazijoje apsilankė visada besišypsantis Prancūzijos ambasados lingvistikos atašė Luc Aubry. Nepamiršęs galantiškai su kovo 8-aja pasveikinti EMILE klasės mokytojų, svečias (nors jau beveik savas „biliunkėj“) susitiko su būsimų penktokų tėvais iš visų trijų mokyklų ir pristatė EMILE projektą.

O po kelių dienų prancūzų kalbos mokytoja Laima Juzėnienė ir 7a mokinukai buvo pakviesti į Velžio gimnaziją parodyti savo spektakliuką. Jaunieji artistai grįžo pilni įspūdžių ir ryžto tobulinti savo prancūzų kalbos žinias. Panašu, kad „biliunkėj“ bręsta gražios frankofoniško teatro tradicijos...

Kovo 16 d. Lietuvos-Prancūzijos Anykščių skyriaus frankofonai (suburti entuziastingosios Laimos Juzėnienės) miesto bendruomenę pakvietė į mūsų gimnaziją. Susirinkusieji galėjo mėgautis Belgijos ambasadoriaus dovana – nuotaikinga prancūziška komedija „Le petit Nicolas“ su lietuviškais subtitrais.

Visgi, frankofonišką mūsų gimnazijos kovą labiausiai papuošė ne renginiai. Mėnesio viduryje vyko respublikinė prancūzų kalbos olimpiada, kurioje abiturientė Judita Jurkėnaitė „nuskynė“ antrąją vietą. Taip tikrai nebūtų nutikę, jei ne biliūnietės ryžtas, darbštumas ir gabumai. O daugiau apie Juditą galite paskaityti senesniuose straipsniuose.

Kovą tobulinosi ir mūsų mokytojos. „Emiliukės“ Irena Tutkuvienė, Jūratė Vanagienė ir Jūratė Musteikienė vyko į Vilnių ir dalyvavo Prancūzijos ambasados priėmime. Kartu su jomis vyko L. Juzėnienė, kuri visai neseniai grįžo iš kelionės į Serbiją skirtoje įvairių šalių frankofonams suburti.

Atėjus pavasariui neaptingo ir gimnazistų frankofoniškojo teatro trupė. Jie pademonstravo savo spektaklį ir palaikė Juditą respublikinėje olimpiadoje bei šauniai atstovavo Panevėžyje vykusiame frankofonijos dienos minėjime. Žinoma, svarbiausia jų dar laukia. Jau visai nebetoli kelionė į tarptautinį frankofoniškų teatrų festivalį Rumunijoje. Reikia tikėtis, kad jiems iš ten grįžus sulauksime daug įdomių istorijų ir nuotykių...

Kovo mėnesis baigėsi, bet ryžtas ir noras puoselėti prancūzų kalbą nesumažėjo. Ieškokime naujų projektų, konkursų, įgyvendinkime savo idėjas ir puoselėkime prancūzų kalbą!

Kaip niekad frankofoniškas kovas...Kaip niekad frankofoniškas kovas...
Kaip niekad frankofoniškas kovas...Kaip niekad frankofoniškas kovas...скачать dle 10.3фильмы бесплатно
<
keista...

19 Balandžio 2012 12:28

Informacija apie komentarą
  • Naujienos: 0
  • Komentarai: 0
pasaulis šiaip kovo 20 švenčia tarptautinę ŽEMĖS dieną... fellow

Rašyti komentarą

Vardas:*
El. paštas:*
Komentarai:
Įveskite kodą: *